Přidejte se k nám!

Jsme otevřeni všem

Rádi mezi sebe přivítáme děti všech věkových kategorií i dospělé, kteří mají chuť zapojit se do činnosti oddílu

Jak se stát členem oddílu?

• Vyplnit elektronickou přihlášku, kterou vám zašle vůdkyně oddílu.
  • Zaplatit vstupní příspěvek 250 Kč (používá se na pořízení skautského šátku a skautské stezky).
  • Zaplatit roční registrační poplatek – vybírá se v průběhu podzimu, částka se odvíjí podle částky stanovené ústředím a pohybuje se kolem 600 Kč.

Junák je hnutí založené na dobrovolnictví, proto nikdo z vedoucích nepobírá žádnou finanční odměnu za činnost, kterou v Junáku vykonává.

Registrační příspěvky jsou z části odváděny na ústředí, kde se z nich hradí základní výdaje spojené s existencí skautské organizace, zahraniční členské příspěvky, fondy nemovitostí a časopisů, projekty (celorepublikové akce, vzdělávací akce, dotační programy), úrazové pojištění akcí Junáka (děti budou pojištěny na všech schůzkách, výpravách, táborech a jiných akcích pořádaných Junákem) a dlouhodobá rezerva.

Z peněz odevzdávaných na ústředí se také hradí náklady na skautské časopisy, které každému členovi Junáka pětkrát ročně přijdou do schránky. Zbylá částka se používá na běžnou oddílovou činnost (materiální zajištění schůzek atd.) a provozní náklady střediska.